Sabahlık, ev iç giyim, pijama ve plaj kıyafeti üreten Esra Tekstil artan çeşitleriyle öne çıkıyor.

Laleli'de üç mağazası olan Esra Tekstil, Esenler'deki fabrikasında da müşteri talepleri doğrultusunda aylık 60-70 bin parça üretim yapıyor. Odessa, Moskova, Almata, Bişkek ve Newyork da şubeleri olan Esra Tekstilin ihracat yaptığı ülkelerin başında Rusya, Ukranya, İsrail, ABD, Yunanistan ve Türk Cumhuriyetleri geliyor.

Esra Tekstil kurulmadan önce hazır giyim alım-satımı yapan ve butikleri olan firma sahiplerinin üretime geçmelerinde etken olan sebep, aldıkları malın kalitesizliğiydi. Daha kaliteli mal üretmeye karar vererek 1988'de Esra Tekstili kurdular. O zamandan bu yana sektörde yurtdışından gelen müşterilere kaliteli ve hızlı hizmet veriyorlar.

2003'ten bu yana havlu, polar, baskılı keten, baskısız keten, baskılı kadife, baskısız kadife, Welsof, Mikropolyester,çiftiplik-li koleksiyonları da ürünlerinin arasına katan şirket, müşterilerinin talepleri doğrultusunda ürün çeşitlerini artırıyor. Şirket yetkilileri, Gerber Teknolojisi kullanarak hızlı ve düzgün üretim yaptıklarını ve pazar paylarının giderek arttığını belirtiyorlar.

 

 

Bir aile şirketi olan Esra Tekstil müşterilerine dost canlısı bir hizmetle tanınıyor.